jak skutecznie wyleczyć żylaki

Problemy z poprawnym funkcjonowaniem żył mogą prowadzić do poważnych i bardzo niebezpiecznych komplikacji. Do jednej z najczęściej występujących chorób żył należą między innymi żylaki, które powstają na skutek anomalii naczyń żylnych, upośledzając ich normalne funkcjonowanie.

Żylaki – jak rozpoznać pierwsze objawy żylaków?

Odpowiednio szybkie rozpoznanie żylaków ma ogromny wpływ na skuteczność przeprowadzonego leczenia. Do najczęstszych objawów żylaków można zaliczyć między innymi większą widoczność żył, szczególnie na łydkach oraz na wewnętrznej stronie ud. Dodatkowo osoby szczególnie narażone na żylaki mają problem ze staniem w jednym miejscu, a ich nogi praktycznie zawsze sprawiają wrażenie ociężałych.

Do wczesnych objawów żylaków można zaliczyć także dużą bolesność łydek oraz częste skurcze nóg. Pacjenci cierpiący na żylaki bardzo często skarżą się także na uczucie ciężkości w obrębie stawu kostkowego.

Jak wyleczyć żylaki?

Żylaki to poważny problem, który stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta – nieleczone mogą prowadzić do poważnych i nieodwracalnych komplikacji. Miejscem, do którego należy zgłosić się w przypadku odnotowania objawów żylaków jest poradnia flebologiczna.

Flebologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorób żył takich jak zakrzepica, owrzodzenia żylne, pajączki czy żylaki – klinika flebologii to więc idealne miejsce dla wszystkich osób szukających pomocy w walce z uciążliwymi i niebezpiecznymi chorobami żył.

Centrum flebologii oferuje zaplanowanie i przeprowadzenie odpowiedniej terapii, wykorzystując najnowocześniejsze metody i skuteczne techniki leczenia.

Najczęstsze metody leczenia żylaków – skleroterapia kompresyjna

Poradnia flebologiczna to miejsce, w którym stosuje się zróżnicowane metody leczenia dopasowane do stopnia zaawansowania żylaków oraz stanu zdrowia pacjenta. W centrum flebologii dostępnym jest między innymi zabieg skleroterapii kompresyjnej, czyli nieoperacyjna metoda pomagająca w zwalczeniu żylaków czy pajączków.

Podczas zabiegu skleroterapii kompresyjnej w miejscu uszkodzenia żył podaje się lek, którego zadaniem jest doprowadzenie do zwłóknienia, a w rezultacie wyłączenia wadliwego naczynia z obrębu układu żylnego.

Następnie pacjent powinien poddać się obowiązkowemu etapowi leczenia, jakim jest zastosowanie kompresjoterapii. Podczas kompresjoterapii pacjentowi poradni flebologicznej zostaje założony opatrunek uciskowy – po jego nałożeniu pacjent musi spacerować przez minimum 30 minut. Ponadto Klinika flebologii zaleca nieustanne utrzymywanie opatrunku przez okres od 5 do 14 dni – szczegółowe wytyczne mogą w znacznym stopniu różnić się pomiędzy poszczególnymi pacjentami i zawsze ustala je specjalista centrum flebologicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here