Pieniędzy może nam dzisiaj braknąć w dosłownie każdej chwili – czy tego chcemy, czy też nie. Nieplanowane wydatki, takie jak choroba – czy wręcz przeciwnie – zajście w ciążę powoduje generowanie się dodatkowych, wysokich kosztów, na które nie wszystkich nas stać. Wymiana zepsutego samochodu czy AGD, które przestało nam służyć, ale również zabiegi operacyjne czy specjalistyczna hospitalizacja to jedne z częstszych powodów szukania dodatkowych pieniędzy na cito.
O pożyczkach ekspresowych z pewnością każdy z nas słyszał przynajmniej kilkakrotnie w życiu na różnych reklamach telewizyjnych, radiowych czy na ulotkach reklamowych, zostawianych w skrzynkach na listy. Forma pożyczki ekspresowej zdominowała rynek pożyczkowy i niejako wykreśliła z niego banki jako instytucje, do których człowiek zwraca się po błyskawiczne pieniądze. Parabanki obiecują od zawsze decyzję o przyznaniu pożyczki nawet w 15 minut, bez zbędnych formalności, a także bez wychodzenia z domu. Komuż by się nie spodobała taka opcja? Banki widzą, jak sporo zagarnęły instytucje pozabankowe i starają się obecnie wrócić na stracone pozycje.
Niektóre banki za ekspresową pożyczkę uważają pieniądze, które od momentu zaakceptowania wniosku pożyczkodawcy zostaną przelane na wskazane konto w przeciągu dwudziestu czterech godzin. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby stwierdzić, że dla niektórych wygodniej będzie pójść do parabanku czy skontaktować się z nim telefonicznie czy za pomocą Internetu i dostać wyczekiwane pieniądze w znacznie krótszym czasie.
Chociaż banki starają się nadrobić zaległości, trzeba pamiętać, że nie rezygnują ze swoich wszystkich formalności – te, chociaż ograniczone, nadal istnieją i niektórych mogą przytłoczyć. Banki sprawdzają również wszystkie możliwe rejestry dłużników oraz cała historię kredytową czy indywidualny scoring. W przypadku para banków pożyczka ekspresowa czasem jest możliwa również bez zaświadczeń o zarobkach czy bez sprawdzania w BIK-u.